Książka o niezwykłej podróży

18 lutego 2022

Seria książek, o której słyszał każdy

Władca pierścieni” autorstwa J.R.R. Tolkiena to jedna z najsłynniejszych powieści na świecie. To fantastyka, która zachwyca pod każdym możliwym względem. Zarówno dorosłych, jak i dzieci. Na jej podstawie nakręcona została seria filmowa, którą oglądał chyba każdy. Natomiast nie każdy sięgnął po książkę. A to ogromna strata. Świat Tolkiena jest zdecydowanie warty poznania w szczegółowy i dokładny sposób, jaki umożliwia nam właśnie powieść. Wydana została w trzech tomach. “Drużyna Pierścienia”, “Dwie wieże” i “Powrót króla” to tytuły trzech niesamowitych książek, które naprawdę warto przeczytać.

Hobbici, elfy i krasnoludy

Świat Tolkiena, w którym toczy się akcja nazwany jest Śródziemiem. Znajdziemy w nim potężne królestwa elfów, malownicze wioski hobbitów, mroczne kopalnie krasnoludów i ciemne jaskinie orków. To także świat czarodziejów. Opisy tych miejsc zachwycają swoją dokładnością i dopracowaniem. Tolkien na potrzeby książki stworzył nawet podstawy języka elfickiego. Wraz z kolejnymi rozdziałami będziemy odkrywać coraz więcej magicznych istot i stworzeń, zarówno dobrych, jak i złych.

Pierścień, który daje władzę

Dawno temu, z polecenia potężnego i złego czarnoksiężnika Saurona wykuto dwadzieścia pierścieni o magicznych mocach. Jeden z nich pozwala na władzę nad pozostałymi. Mija wiele lat, Sauron traci siłę, a hobbit Frodo zupełnie przypadkowo posiada właśnie ten najpotężniejszy pierścień. Trzeba go zniszczyć, bo jest on zbyt niebezpieczny. I tego wyzwania podejmuje się Frodo. Wraz z najlepszym przyjacielem Samem, strażnikiem Aragornem, czarodziejem Gandalfem, krasnoludem i elfem wyrusza w daleką podróż do Mordoru. Jest to historia pełna zwrotów akcji, radości i smutku. Skłania także do wielu refleksji na temat ambicji, chciwości i zachłanności człowieka. Pierścień wyzwala w każdym ogromne pożądanie, nikt nie może mu się oprzeć. To właśnie on powoduje wojnę i śmierć wielu ludzi. Świat Tolkiena, mimo że pełen fantastycznych stworzeń, jest także opowieścią z uniwersalnym przesłaniem. Zwraca uwagę na straszliwy wpływ władzy na człowieka.

Tagi
Kategoria władca pierścieni